Kapat

Kapat

(0312) 418 76 76

Yönetim Kurulu Başkanımızdan

Değerli Veliler, Eğitimciler ve Sevgili Öğrenciler,

 

Seviye Eğitim Kurumlarını kurmaktaki hayalim, Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün “fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür” kuşaklar yetiştirme anlayışından farklı değildir. Seviye Eğitim Kurumları ile bu hayalim gerçeğe dönüşmüştür.

 

Seviye Eğitim Kurumları olarak en büyük amacımız; yurdunu ve ulusunu seven, yaratıcı ve eleştirel düşünen, hayatta karşılaşabileceği problemleri çözebilen, topluma ve çevreye duyarlı  disiplini ve başarıyı hayat tarzı hâline getiren öğrenciler yetiştirmektir. Bunun için 1979 yılından itibaren eğitim alanında kazandığımız bilgi ve deneyimler en büyük yardımcımız olmuştur. Bu amaç doğrultusunda anaokulu, ilkokul, ortaokul ve Anadolu lisesi birimlerinden oluşan Seviye Okulları, Seviye markasının model okulu olarak Ankara’daki eğitim kampüsünde 2014 – 2015 eğitim – öğretim yılında hizmete girmiştir.

 

Seviye Eğitim Kurumları okullaşma sürecinde bir taraftan Seviye Okulları markasının ülke genelinde franchising çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Seviye Okullarında insan, toplum, çevre yararına bir eğitimi amaçlıyor; öğrenci, veli ve eğitimciler arasında etkili iş birliğini önemsiyor; demokratik yollarla alınan kararların uygulanacağı bir okul yapısını arzuluyorum. Öğrencilerimizin akademik, sosyal, fiziksel gelişim düzeylerini esas alan bir eğitim modeli sunan okullarımız, öğrencilerimizin her alanda başarısı için çalışmalarını yürütmeye devam etmektedir.

 

Seviye Eğitim Kurumları bilimsel, çağdaş, laik bir eğitim anlayışı çerçevesinde insan hak ve özgürlüklerine saygılı, farklı düşüncelere hoşgörüyle yaklaşan bir anlayışı benimsemiştir. Seviye Eğitim Kurumlarında okuyan çocuklarımızın çağdaş bir eğitim anlayışı ile dürüst, çalışkan, üst düzey düşünme becerileri kazanmış, donanımlı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak, karanlığa bir ışık yakacak sorumluluğu edinebilecekleri bir ortam hazırlamak en önemli çabamızdır.

 

Bu büyük ideali gerçekleştirmek, kurumumuzun varlık nedenidir.

 

Daha güzel günlerde birlikte olmak dileğiyle…

Ünsal GÜNDOĞAN
Özgün Şirketler Topluluğu
Yönetim Kurulu Başkanı

Bu Yazıyı Paylaş :İletişim

  • Mutlukent Mah. 1964. Cad No:31
    Ümitköy/Çankaya
    Tel: (0312) 418 76 76
    Faks: (0312) 425 73 99